Booktrailer Film Festival

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Polsce oraz szkół polskich za granicą (np. szkół przy polskich placówkach dyplomatycznych, szkół społecznych prowadzonych przez polonijne organizacje oświatowe, stowarzyszenia rodziców, polskie parafie, sekcje polskie w szkołach międzynarodowych).Wiek uczestników: 14 – 18 lat. Grupę inicjatywną festiwalu tworzą nauczyciele szkół z Włoch (Liceo scientifico di Stato „A. Calini” w Brescii – koordynator), Francji (Lycée Albert Camus we Fréjus), Bułgarii (szkoła Atanas Dalchev w Sofii) i Polski (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu).

Organizatorem eliminacji ogólnopolskich jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Targu. 

Booktrailer Film Festival jest przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym promującym czytelnictwo wśród młodzieży.

Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. To forma, która łączy literaturę z filmowymi środkami wyrazu oraz tradycyjną lekturę z nowymi technologiami.

Booktrailer nie może trwać dłużej niż 1 minutę 30 sekund włączając w to napisy końcowe. Może być efektem pracy jednego ucznia. Może też zostać przygotowany przez grupę uczniów lub całą klasę.

Regulamin: https://zskj.nowotarski.edu.pl/gfx/2019/booktrailerff/regulaminbff2020.pdf


Nagrody

I, II i III Nagroda

Nagroda Publiczności

Wyróżnienia

Pięć filmów, które uzyskają najwyższy wynik w ocenie jury, zostanie skierowanych do międzynarodowego finału konkursu w Brescii (Włochy).