„Dzikie, piękne, polskie” – konkurs fotograficzny

W ramach obchodów 25-lecia działalności, Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) organizuje ogólnopolski konkurs fotografii przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”.

ZPFP po raz pierwszy organizuje otwarty konkurs fotograficzny, aby zachęcić uczestników do uważnego obserwowania natury i podejmowania nowych fotograficznych wyzwań zgodnych z duchem etycznej fotografii przyrodniczej. Konkurs skierowany jest do wszystkich, którzy kochają dziką naturę i fotograficzną pogoń za najpiękniejszym światłem – zarówno amatorów jak i profesjonalistów, osób dorosłych i niepełnoletnich.

Do konkursu można zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia wykonane na terenie Polski i przedstawiające dziką przyrodę, bez elementów powstałych w wyniku działalności człowieka. Fotografie będą oceniane przez zespół jurorów złożony z doświadczonych fotografów przyrody – autorów albumów i laureatów konkursów fotograficznych.

Zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: Dorośli i Młodzież. Udział w kategorii Dorośli jest płatny i wiąże się z opłatą w wysokości 20 PLN.

Konkurs jest organizowany w ramach Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury 2020” oraz obchodów 25-lecia istnienia ZPFP.

Regulamin: http://w.zpfp.pl/images/dokumenty/DPP-Regulamin.pdf


Nagrody

Kategoria Dorośli:
I miejsce: 1 200 PLN + nagroda rzeczowa,
II miejsce: 600 PLN oraz nagroda rzeczowa,
III miejsce: 300 PLN oraz nagroda rzeczowa.
Kategoria Młodzież:
I miejsce: 600 PLN oraz nagroda rzeczowa,
II miejsca: 300 PLN oraz nagroda rzeczowa,
III miejsce: 100 PLN oraz nagroda rzeczowa.
Dodatkowo jury może wybrać do 5 wyróżnień w każdej z kategorii wiekowych.