Grand Prix Fotofestival Łódź 2019

Grand Prix daje fotografom możliwość pokazania swoich prac podczas Fotofestiwalu w Łodzi. W konkursie nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące odważne wizje. Nabór jest otwarty i nie ma ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych. W jury zasiadają specjaliści z najważniejszych na świecie mediów instytucji i fotograficznych.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwa projekty fotograficzne o objętości do 15 zdjęć każdy. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez platformę Picter. Opłata za zgłoszenie wynosi 15 euro za każdy projekt.

Termin nadsyłania prac:
do 2 grudnia 2018

Regulamin i informacje:
http://fotofestiwal.com/2018/grand-prix/

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Wydarzenie prezentuje różne oblicza fotografii, mówi poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznaje publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi.


Nagrody

10 000 zł – nagroda główna

wystawa 6 finałowych projektów podczas Fotofestiwalu 2019 w Łodzi

pokrycie kosztów przyjazdu (do 800 zł) i zakwaterowania na weekend otwarcia festiwalu

pokazy slajdów 10 wyróżnionych projektów podczas Fotofestiwalu i partnerskich międzynarodowych festiwali fotografii