Ice Breakers – konkurs na projekty instalacji dla Toronto

Konkurs Ice Breakers jest realizowany w kooperacji Winter Stations i Waterfront Business Improvement Area. W trzeciej edycji przyjmowane są projekty współczesnych dzieł sztuki, które zostaną zrealizowane i będą eksponowane w przestrzeni miejskiej na Queens Quay w Toronto w 2019 roku. Temat konkursu to „Signal Transmission”.

Jednoetapowy, międzynarodowy konkurs otwarty dla wszystkich: artystów, projektantów, architektów, architektów krajobrazu, innych.

Spośród nadesłanych prac organizatorzy wybiorą cztery projekty, które zostaną zrealizowane w przestrzeni miejskiej Toronto. Ekspozycja będzie trwała od 17 stycznia do 3 marca 2019.

Signal Transmission
Temat „Transmisja sygnału” jest otwartą propozycją do interpretacji. Organizatorzy oczekują projektów dzieł wymagających, a jednocześnie przystępnych, przypominających, że sztuka publiczna może być zabawna i angażująca. Transmisja sygnału może być postrzegana jako eksploracja danych, komunikacji cyfrowej i analogowej, w tym różnych trybów i kodów; może również wkroczyć w sferę biologii, ekologii i socjologii. Transmisja sygnału to to, w jaki sposó ludzie i inne gatunki mówią – do siebie nawzajem i do siebie samych, wewnętrznie. Ice Breakers ma być z założenia katalizatorem dyskusji, momentem zastanowienia się i zaproszeniem dla mieszkańców, gości i turystów do rozmowy i spaceru w zimowym krajobrazie Toronto.

Termin nadsyłania projektów:
do 22 października 2018

Regulamin, zgłoszenia, informacje o lokalizacjach:
http://icebreakers.winterstations.com

 


Nagrody

cztery nagrody w wysokości:
3 500 CAD + 1 500 CAD na pokrycie kosztów podróży artysty
budżet jednej instalacji – 10 000 CAD