„Jak brzmi Hłasko” // OPEN CALL na muzyczną interpretację twórczości Marka Hłaski

Jak brzmi Hłasko, w jaki sposób można przedstawić treści zawarte w jego tekstach w utworze muzycznym? Jak oddać charakter i klimat zawarty w jego twórczości używając medium jakim jest materia dźwiękowa?

Gdański Archipelag Kultury ogłosił Open Call w ramach projektu „Hłasko Update”, do którego zaprasza muzyków akademickich oraz twórców niezależnych działających  w różnych konwencjach muzycznych.

Zadaniem uczestników jest transformacja tekstów literackich na formę muzyczno/dźwiękową. Skomponowanie utworów muzycznych inspirowanych twórczością literacką Hłaski.

info, regulamin, formularz zgłoszeniowy: https://gak.gda.pl/open-call-muzyczny-jak-brzmi-hlasko/

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać swoje autorskie utwory w formie dobrej jakości plików w formacie M4A, FLAC, WAVE, przygotowane do emisji w przestrzeni miejskiej. Utwór może zawierać również elementy dźwiękowe oraz fragmenty tekstów, jednak nie jest to wymagane. Czas trwania utworu: od 5 do 20 min.

Oprócz nagród pieniężnych wybrane utwory w formie nagrań audio zostaną wyemitowane w przestrzeni miejskiej w centrum Gdańska, gdzie klimatu całości dopełni oprawa świetlna. Czas trwania wydarzenia przewiduje się na 2 godziny. Termin wydarzenia 21.09.2024 w godz.20.00 – 22.00

Organizatorem Open Calla jest Gdański Archipelag Kultury.


Nagrody

Pula nagród: 8 000 PLN