Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci – Jasnowidze 2018

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci – Jasnowidze 2018.

Konkurs jest skierowany do projektantów książek, grafików, ilustratorów, plastyków oraz studentów uczelni artystycznych, a także do scenarzystów i autorów tekstów. Udział w konkursie mogą wziąć debiutanci i doświadczeni twórcy, z Polski i z zagranicy, indywidualnie lub zespołowo. Uczestnikami mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz trzy gotowe rozkładówki i okładkę. Ocenie podlegać będą: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzględniająca dziecięcą wrażliwość.

Każdej edycji konkursu towarzyszą złożone z najciekawszych projektów wystawy pokonkursowe, udostępniane szkołom, bibliotekom i instytucjom kulturalnym w Polsce i za granicą.

Termin nadsyłania prac:
od 15 listopada do 15 grudnia 2018

Regulamin i informacje:
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/jasnowidze_2018/strona_glowna_konkursu_217/

Idea konkursu
Celem konkursu jest wspieranie potencjału tkwiącego w młodych twórcach i autorach utworów literackich dla dzieci, a także zwracanie uwagi opinii publicznej na wagę dbałości o jakość estetyczną i edytorską książek dziecięcych, by wyznaczać w tej dziedzinie najwyższe standardy i wspierać rozwój polskiej książki dziecięcej i jej międzynarodowej obecności.

Bezpośrednim celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i autorów tekstów i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.


Nagrody

nagroda główna – 2 500 euro
dwa wyróżnienia honorowe
wydanie książki – Wydawnictwo Dwie Siostry
udział najlepszych projektów w wystawie pokonkursowej