Kameralne Lato – konkursy filmowe

Ruszył nabór filmów do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK, które odbędą się podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

Rokrocznie festiwal Kameralne Lato stawia na ambitne, krótkometrażowe polskie kino, w których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata. Świata, który w pandemicznych czasach wydaje się nam jeszcze bardziej skomplikowany. Świata, który targany konfliktami politycznymi i ekonomicznymi, nie zawsze zwraca uwagę na jednostkę, coraz bardziej w tym świecie zagubioną.

Konkurs Główny

Do Konkursu Głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

Konkurs Hyde Park

Do Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK należy zgłaszać filmy nieoczywiste, niepodlegające schematom gatunkowym i odbiorczym, pełne formalnych i wizualnych eksperymentów. Każdy może zgłosić swój film, który nie trwa dłużej niż 15 minut.

Organizatorem konkursów jest Stowarzyszenie Filmforum.

Regulamin Konkursu Głównego: http://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2021_regulamin_konkurs_glowny.pdf

Regulamin Konkursu Hyde Park: http://kameralnelato.pl/download/kameralne_lato_2021_regulamin_konkurs_hyde_park.pdf


Nagrody

Nagroda Główna w Konkursie Głównym: 10 000 PLN