KONKURS ARCHITEKTONICZNY KOŁO – ZAPROJEKTUJ TOALETĘ PUBLICZNĄ DLA SŁUPSKA

Od 20 lat w ramach konkursu Koło, studenci i młodzi architekci tworzą projekty budynków z funkcją toalety publicznej dla miast. W tegorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenia zadaniem jest zaprojektowanie nowoczesnego obiektu dla miejskich bulwarów w Słupsku.

Oprócz funkcji ogólnodostępnej toalety, przyjaznej dla osób z niepełnosprawnością czy ograniczoną sprawnością ruchową, budynek ma zapewniać mieszkańcom dodatkowe udogodnienia, takie jak drobna gastronomia, stojak na rowery czy informator Urzędu Miasta. Uczestnicy mogą zaproponować też dowolne, dodatkowe funkcje obiektu, związane z potrzebami mieszkańców.

Konkurs Koło od kilkunastu lat zwraca uwagę na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. W ciągu 20 lat zbudowaliśmy silną markę akcji, która cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w branży architektonicznej, ale także wśród miejskich społeczności. Co roku do konkursu zgłaszanych jest około 300 prac – wyjaśnia Justyna Zborowska, PR & Advertising Manager w grupie Geberit, do której należy marka Koło.

Prace konkursowe oceni jury:
• prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, Kuryłowicz & Associates, sędzia SARP Warszawa;
• arch. Dariusz Herman – sędzia SARP Koszalin;
• arch. Mirosław Zwolski – prezes SARP Słupsk;
• arch. Maciej Araszkiewicz – Wydział Polityki Przestrzennej UM Słupsk;
• Paweł Krzemień – Referat Rewitalizacji w Wydziale Zarządzania Funduszami UM Słupsk;
• Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Celem wpisanym w konkurs jest dążenie do realizacji zwycięskiego projektu budynku, który nie tylko wpisze się w tkankę miasta, ale przyczyni do poprawy jakości życia mieszkańców. Przykładem zrealizowanych prac konkursowych jest m.in. Pawilon Plażowy w Warszawie, toaleta w Kazimierzu Dolnym oraz toaleta przy Rondzie Mogilskim w Krakowie.

Termin składania projektów:
8 maja 2018

Informacje i regulamin:
www.konkurskolo.pl

 


Nagrody

Grand Prix – „Projekt Łazienki 2018” – 20 000 zł
wyróżnienie I stopnia – 8 000 zł
wyróżnienie II stopnia – 4 000 zł
trzy wyróżnienia III stopnia – 2 000 zł

nagroda specjalna za najlepiej zaprojektowaną toaletę publiczną zgodną z zasadami projektowania uniwersalnego – 4 000 zł

nagroda specjalna za najciekawszą funkcję dodatkową zaproponowaną dla mieszkańców w ramach projektowanego obiektu – 3 000 zł

nagroda „Debiut Roku” – staż w Biurze Architektonicznym Kuryłowicz & Associates dla studenta Wydziału Architektury