WARSZAWA 2098 – ZAPROJEKTUJ WIEŻOWIEC PRZYSZŁOŚCI W VIRTUAL REALITY

Studio Architektury Punkt Widzenia i szwedzka firma wec360° zapraszają projektantów gier 3D do konkursu „Warszawa 2098”. Zadanie polega na stworzeniu jak najciekawszego projektu wieżowca Warszawy przyszłości.

Konkurs „Warszawa 2098” ma na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych twórców gier 3D. Uczestnicy będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami i talentem na polu tworzenia obiektów architektonicznych. Każdy uczestnik otrzyma projekt wyjściowy budynku w Warszawie i zadanie przeprojektowania go w dowolny sposób, z wykorzystaniem Unreal Engine 4 tak, aby osiągnąć najbardziej interesujący efekt. Oceniane będą: kreatywność w doborze form i materiałów, wykorzystanie kolorów i kształtów, realizm – wiarygodny compositing, który będzie osadzał budynek w otoczeniu.

W skład jury konkursu wejdą specjaliści ze świata architektury, projektowania gier oraz blogerzy zajmujący się grami. Jury oceni projekty i stworzy shortlistę zwycięzców, która zostanie poddana głosowaniu na portalu Behance.
Konkurs jest objęty honorowym patronatem SARP.

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni do honorowego udziału w VR Masterclass – cyklu wykładów połączonego z warsztatami. Zwycięzcy będą mogli rozwinąć swoje projekty wykorzystując Unreal Engine 4 oraz doskonalić swoje umiejętności we współpracy z architektem.

Firma wec360° specjalizuje się w renderowaniu architektury 3D. Znana jest z innowacyjnych metod takich jak łączenie Virtual Reality z Augmented Reality. W związku z szybkim rozwojem, wec360° planuje utworzenie oddziału także w Polsce.

Termin zgłaszania prac:
do 7 kwietnia 2018

Informacje:
https://www.warsaw2098.com/
https://www.facebook.com/events/154461415251674/


Nagrody

I nagroda:
udział w UE4 VR Masterclass
licencja Quixel Megascan o wartości 578 zł
Licencja Quixel Studio o wartości 475 zł
licencja InstaLOD license dla dwóch stanowisk o wartości 20 000 zł

II nagroda:
udział w UE4 VR Masterclass
licencja Quixel Megascan o wartości 578 zł
Licencja Quixel Studio o wartości 475 zł

III nagroda:
udział w UE4 VR Masterclass

nagroda dodatkowa:
miesięczny staż w nowym biurze wec360° w Warszawie (płatny 4 000 zł netto)