Konkurs „Copper and the Home” 2018

Konkurs „Copper and the Home” jest adresowany do młodych projektantów, architektów, inżynierów i studentów z całego świata. Ma skłaniać do badania tych właściwości miedzi, które sprawiają, że jest ona materiałem niezbędnym we współczesnym świecie.

Celem konkursu jest odkrywanie obszarów projektowania użytkowego, które podnoszą komfort życia i ułatwiają ludziom wykonywanie codziennych czynności.

W konkursie mogą brać udział osoby urodzone po 31 października 1978 r. Start odbywa się w jednej z dwóch kategorii:
• projektanci, architekci, inżynierowie — indywidualnie lub grupowo — oraz doktoranci działający w tych dziedzinach;
• studenci — indywidualnie lub grupowo — uczęszczający na zajęcia w wyższych szkołach aranżacji i zdobnictwa wnętrz, kształcący się na wydziałach architektury, inżynierskich lub aranżacji wnętrz innych uczelni, doktoranci, absolwenci studiów magisterskich lub równoważnych pod kierunkiem co najmniej jednego wykładowcy prowadzącego, który podpisze świadectwo potwierdzające uczęszczanie kandydata na odpowiednie zajęcia.

Projekt musi przedstawiać przedmiot domowego użytku lub przeznaczony do wykorzystania w biurach, sklepach, szkołach, szpitalach lub budynkach użyteczności publicznej.

Konkurs „Copper and the Home” ma zachęcać do łączenia w projektach funkcjonalności i estetyki, podkreślania właściwości miedzi i jednoczesnego korzystania z nich w pełni: jej przewodności elektrycznej i cieplnej, twardości, wytrzymałości oraz ciągliwości, a także możliwości ponownego przetwarzania oraz aspektu estetycznego.

Termin nadsyłania prac:
do 31 października 2018

Informacje, regulamin:
https://copperconcept.org/pl/artykuly/konkurs-copper-and-home-2018
www.copperalliance.it

 


Nagrody

w kategorii projektantów, architektów i inżynierów
I miejsce – 4 000 EUR
II miejsce – 2 500 EUR

w kategorii studentów
nagroda – 1 500 EUR