
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Spektrum zaprasza do udziału w konkursach filmów krótkometrażowych Okiem Młodych! Wydarzenie odbywa się w polskiej Świdnicy i czeskim Trutnovie. Tegoroczna edycja odbędzie się między 21 a 26 października.
Sekcje konkursowe:
- Konkurs Okiem Młodych – Fabuła
- Konkurs Okiem Młodych – Dokument
- Konkurs Okiem Młodych – Animacja
- Konkurs Amatorski Okiem Młodych
Konkursy Okiem Młodych: Fabuła – Dokument – Animacja są dedykowane twórcom i twórczyniom do 35. roku życia. Konkurs Amatorski Okiem Młodych jest przeznaczony dla autorów i autorek stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kina i krótkiego metrażu. Do konkursu amatorskiego mogą zgłaszać się jedynie osoby w wieku do 21 lat, nie będące studentami szkół filmowych. Długość filmów w każdej z kategorii nie może przekraczać 30 min.
Organizatorami 11. Festiwalu Filmowego Spektrum jest Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Współorganizatorem festiwalu jest Společenské Centrum Trutnovska.
Strona: https://spektrumfestiwal.pl/aktualnosci/nabor-okiem-mlodych-2025/
Nagrody
Nagrody: w regulaminach