Konkurs Krótkich Filmów o Wsi – Kokofy 2018


5. Folk Film Festiwal 2018 w Sianowie zaprasza do udziału w konkursie Krótkich Filmów o Wsi Kokofy – jeden FILM, jeden TEMAT, jedna MINUTA.

Kokofy to międzynarodowy konkurs, który polega na nagraniu jednominutowego filmu o wsi. Reguły są proste: wystarczy w dowolnej technice i na dowolnym sprzęcie przygotować jednominutowy film. Do wyboru są trzy kategorie: fabuła, minidokument oraz forma.

Konkurs ma charakter międzynarodowy, jest skierowany do amatorów, profesjonalistów, miłośników filmu, bez ograniczeń wiekowych. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace w dowolnie wybranych kategoriach konkursu. Film powinien zawierać w sobie elementy pozwalające na jednoznaczne powiązanie go z kultura wiejską.

Termin nadsyłania prac:
do 25 czerwca 2018

Informacje i regulamin:
https://folkfilm.pl/kokofy/regulamin/

Kontakt:
Marek Jackowski – kurator konkursu
tel. 605 054 930
e-mail: kontakt@folkfilmfestiwal.pl

 

Folk Film Festiwal
Pomysłodawcą imprezy Folk Film Festiwal jest Maciej Berlicki, burmistrz Gminy i Miasta Sianów:
Zależało nam na stworzeniu festiwalu interdyscyplinarnego, z miejscem dla teatru, muzyki, fotografii, rzemiosła, a w przyszłości również innych sztuk, spiętego klamrą kina i promocji kultury ludowej – wyjaśnia Maciej Berlicki.
Główną ideą festiwalu jest przybliżenie polskiej wsi, w której tak wiele osób odpoczywa, odnajduje spokój oraz równowagę życiową. Podczas festiwalu zaplanowany jest szereg atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, m. in. spotkania z aktorami, reżyserami polskiej kinematografii, filmy w małym niekomercyjnym kinie, ciekawe wystawy, koncerty zespołów folkowych, teatry uliczne itp.


Nagrody

I nagroda – 3 000 zł
II nagroda – 2 000 zł
III nagroda – 1 000 zł