Konkurs Miasto, Architektura, Ludzie – życie towarzyskie i uczuciowe

Magazyn Architektura & Biznes zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy projekt o charakterze społecznym pod hasłem „Miasto, architektura, ludzie – życie towarzyskie i uczuciowe”. Konkurs ma za zadanie poruszyć kwestie z pogranicza architektury, sztuki i życia codziennego.

Konkurs zadaje pytanie o to, jak kreuje się atmosferę i nastrój architektury, jak projektuje się przyjazne mieszkańcom przestrzenie publiczne, jak kształtować miasto, aby mogły zachodzić odpowiednie zachowania i procesy społeczne, jak dobrze zaprojektowana architektura i otoczenie wpływają na użytkowników.

Do udziału w konkursie zaproszeni są: studenci wydziałów architektury, architekci, dizajnerzy.
Prace muszą reprezentować interesujące i nowatorskie propozycje projektów architektonicznych, m.in. takich jak: hotele, dizajnerskie i modne bary, restauracje i kawiarnie, kina, teatry, miejsce
spotkań, przestrzenie publiczne, muzea, domy kultury, place zabaw, sauny, czyli wszystkie te przestrzenie, gdzie ludzie się spotykają i które są tłem do ich życia – towarzyskiego i uczuciowego.

Celem konkursu jest promocja najciekawszych rozwiązań w architekturze polskiej, które pobudzają życie społeczne mieszkańców polskich miast.

Termin przyjmowania prac:
do 10 maja 2018

Regulamin i informacje:
http://www.architekturaibiznes.com.pl/?opt=dlafirm&pid=575


Nagrody

nagroda główna – 2 000 zł
nagroda studencka – roczna prenumerata miesięcznika Architektura&Biznes
wyróżnienie – półroczna prenumerata miesięcznika Architektura&Biznes