Konkurs na scenariusz filmowy

Endemol Shine Polska, oddział jednego z największych producentów telewizyjnych na świecie, ogłosił otwarty nabór na scenariusz do pełnometrażowego filmu fabularnego o dowolnej tematyce oraz serialu telewizyjnego o charakterze komediowym, kryminalnym lub dramatu obyczajowego..

Pomysł skierowany jest do osób zawodowo lub amatorsko tworzących scenariusze filmowe. Autor może zgłosić maksymalnie trzy scenariusze do każdej kategorii. Celem naboru jest wyłonienie scenariusza filmu pełnometrażowego i serialu telewizyjnego.

Nabór jest podzielony na dwie kategorie:

  • Kategoria 1: SCENARIUSZ FILMU FABULARNEGO. Aby wziąć udział w tej kategorii należy nadesłać scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego o minimalnej objętości 70 stron, synopsis/streszczenie fabuły do 2 stron oraz logline.
  • Kategoria 2: SCENARIUSZ SERIALU O CHARAKTERZE KOMEDIA/ KRYMINAŁ/ DRAMAT OBYCZAJOWY. Aby wziąć udział w tej kategorii należy nadesłać scenariusz wybranego serialu do pierwszych trzech odcinków, synopsis/streszczenie fabuły do 2 stron oraz opis głównych postaci.

Strona konkursowa: http://www.endemolshine.pl/aktualnosci/nabor-na-scenariusz-filmu-i-serialu/


Nagrody

Autor wybranego scenariusza będzie mógł podpisać z Endemol Shine Polska Sp. z o.o. umowę dystrybucyjną  scenariusz. Wybrane projekty znajdą się w katalogu Endemol Shine Group.