„Ksiądz Jan od biedronki” – konkurs dla dzieci

Konkurs plastyczny i literacki – narysuj lub opisz swoje spotkanie z poezją JANA TWARDOWSKIEGO.

Centrum Młodzieży w Krakowie zachęca wszystkie dzieci (młodsze i starsze) do przesyłania własnej interpretacji dowolnie wybranego wiersza Jana Twardowskiego – w formie plastycznej lub literackiej.

1 czerwca to oczywiście DZIEŃ DZIECKA, ale jest to również dzień urodzin wybitnego poety, księdza Jana Twardowskiego. W tym roku obchodzimy 105. rocznicę jego urodzin. To właśnie „Ksiądz Jan od biedronki”, jak często się go nazywa, doskonale rozumiał potrzeby dziecka – śmiechu, zabawy i akceptacji świata. Właśnie dla dzieciaków napisał m.in.: „Zeszyt w kratkę”, „Patyki i patyczki”, „Kasztan dla milionera”, a dla nieco starszych „Zaufałem drodze” czy „Rwane prosto z krzaka”. Konkurs daje młodym szansę na odnalezienie własnej drogi do zrozumienia tego rodzaju twórczości. Chcemy również by zastanowili się, co w dziełach Jana Twardowskiego najmocniej do nich przemawia.

Konkurs startuje w dniu urodzin Poety, tj. 1 czerwca.

Szczegółowe informacje na stronie: http://cmjordan.krakow.pl/2020/05/Konkurs-plastyczny-z-okazji-105.-rocznicy-urodzin-Jana-Twardowskiego


Nagrody

W regulaminie