Wrocławski Instytut Kultury zaprasza dolnośląskie środowisko kulturalne do udziału w programie wsparcia, które oferuje dofinansowanie na Wasz wymarzony zagraniczny wyjazd.
Nabór do tegorocznej edycji Kultury Mobilnej trwa od 7 do 26 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone już 6 marca, a wasze wyjazdy powinny się odbyć między 10 marca, a 10 grudnia 2023 roku!
Masz w planach udział w targach sztuki niezależnej, warsztacie twórczym, a może będziesz uczestniczyć w konferencji naukowej lub przeglądzie sztuki? Rozważasz pobyt studyjny lub wyjazd na wymarzoną rezydencję artystyczną? Zgłoś się do małego funduszu wspierającego wyjazdy lokalnych twórców za granicę i zdobądź dofinansowanie swojej podróży w naborze do Kultury Mobilnej!
Nabór skierowany jest do twórców kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury, którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizować swoje projekty za granicą. Do udziału Organizatorzy zapraszają osoby (lub grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, warsztatach, plenerach, prezentacjach, konferencjach, targach, badaniach praktyk kulturalnych czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów zagranicznych!
Do udziału w programie zapraszamy także lokalnych expatów zajmujących się kulturalnymi praktykami.
Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.
Jak się zgłosić? Wnioski można zgłaszać przez ELEKTRONICZNY FORMULARZ, który dostępny będzie do 26 lutego 2023 roku.
Zgłoszenia przyjmowane są w języku polskim lub angielskim, w którym załącza się poniższe dokumenty:
→ CV (w przypadku grup konieczne jest CV składającego wniosek oraz krótsze biogramy członków grupy, które należy zamieścić w formularzu wniosku);
→ list motywacyjny (w formularzu wniosku);
→ zaproszenie / potwierdzenie / list intencyjny od zagranicznego partnera potwierdzający uczestnictwo w danym wydarzeniu, projekcie, rezydencji czy wizycie studyjnej (nie ma wzorów takiego dokumentu, powinien być formalny i opisywać charakter współpracy) bądź opis wyjazdu sieciującego (szczegółowy plan wyjazdu z podaniem osób i instytucji, organizacji, wydarzeń, z którymi wnioskodawca planuje nawiązać partnerstwo).
Macie pytania? Skontaktujcie się z nami lub przyjdźcie na konsultacje. Zanim zgłosicie swój projekt przez formularz warto skonsultować się z nami. Dzięki temu unikniecie błędów formalnych i sprawdzicie, czy Wasz wyjazd wpisuje się w ramy programu. Ewentualne pytania i wątpliwości możecie przesyłać mailowo na adres: kulturamobilna@instytutkultury.pl.
→ wzór wniosku w wersji edytowalnej – możecie w nim wpisać swój pomysł do konsultacji z nami i przyjść na spotkań konsultacyjne na żywo w Barbarze (Świdnicka 8b). Dajcie nam znać wcześniej o planowanej wizycie – ślijcie wiadomości na kulturamobilna@instytutkultury.pl.