Łódź Young Fashion Award 2018

Łódź Young Fashion Award to międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów mody (urodzonych po 1988 roku) z całego świata – studentów i absolwentów uczelni artystycznych i szkół projektowania ubioru oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Łódź Young Fashion Award to „Freedom”. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną kolekcję ubioru, która musi się składać z od 15 do 18 sylwetek.

Zaprezentowanie własnej kolekcji przed jury, w którym zasiadają uznani projektanci, designerzy oraz przedstawiciele branży modowej, może być pierwszym krokiem na ścieżce działań biznesowych, których celem jest wykreowanie własnej marki.

W konkursie brane będą pod uwagę: oryginalność pomysłu i awangardowe myślenie, zastosowanie nowych technologii, technik czy wykorzystanie nowoczesnych i awangardowych materiałów oraz tworzyw.

Uczestnik może wziąć udział tylko w jednym konkursie odbywającym się w ramach wydarzenia Łódź Young Fashion.

Gala Finałowa Międzynarodowego Konkursu Łódź Young Fashion Award 2018 odbędzie się 20 października 2018 w Centrum Promocji Mody ASP Łódź.

Termin nadsyłania zgłoszeń:
do 24 czerwca 2018

Regulamin i informacje:
http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/9

Organizatorami konkursu są: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.


Nagrody

statuetka Manequine 2018 oraz 30 000 euro