Lumo Bjalistoko 2014

Rusza I edycja Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko!

Lumo Bjalistoko jest pierwszym festiwalem w północno-wschodniej części kraju, dla którego światło jest głównym narzędziem metamorfoz przestrzeni miejskiej. Za jego pomocą pokażemy Wam jak piękny jest Białystok. Główną ideą Lumo jest ukazanie mniej znanej odmiany street artu wraz z różnorodnymi formami artystycznymi wykorzystującymi światło, które kreuje odbiór przestrzeni i wytwarza relację pomiędzy architekturą, człowiekiem i środowiskiem. Po zmroku światło wydobywa z cienia ukryte elementy, stając się tym samym przewodnikiem po naturze danej przestrzeni, która staje się plastyczna i łatwa do modelowania. Pierwsza edycja Festiwalu odbędzie się 4 października 2014 roku w stolicy województwa podlaskiego – Białymstoku. Wszystkie zaplanowane atrakcje zostaną rozmieszczone w ścisłym centrum miasta, a swym przesłaniem i formą nawiążą do miejskiej przestrzeni oraz przyrody.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie. Organizatorzy ogłaszają konkurs na opracowanie, wykonanie i prezentację instalacji artystycznych w ramach Festiwalu. Udział w nim mogą wziąć osoby pełnoletnie, które wykazują się wiedzą na ten temat oraz wyślą w terminie swoje prace konkursowe. Nabór prac konkursowych trwa od 13 sierpnia 2014 r do 7 września 2014 r Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz na profilu profilu Festiwalu na Facebooku.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Mapa terenu

 

Zapraszamy do udziału. W razie pytań proszę kontaktować się pod nr tel. 883 479 709 lub drogą elektroniczną: makolenda94@gmail.com


Nagrody

Realizacja zwycięskiej pracy na festiwalu