„Moment” – konkurs fotograficzny Kreatywne Zabrze

Dwunasta edycja konkursu fotograficznego „KREATYWNE ZABRZE”. Tegoroczna za temat przewodni przyjęła hasło „Moment” i odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dla osób pełnoletnich i niepełnoletnich.

Jak co roku czekamy na ciekawe fotografie, ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze. Założeniem konkursu jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, zapoznanie się z jej historią oraz różnymi zagadnieniami, a także propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej oraz aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Ideą przedsięwzięcia jest również prezentacja twórczości uczestników szerszej publiczności.

Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Partnerami wydarzenia są: Urząd Miejski w Zabrzu oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Patronem konkursu jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat honorowy nad konkursem objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Strona konkursowa: www.kreatywne-zabrze.pl


Nagrody

Nagrody rzeczowe oraz edukacyjne, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział w wystawie.