Nagroda Artystyczna NOWY OBRAZ / NOWE SPOJRZENIE

Organizatorem konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie jest Wydział Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie studenci kierunku Malarstwo studiów licencjackich i magisterskich, na państwowych uczelniach w Polsce, a także absolwenci tych uczelni, którzy ukończyli studia licencjackie bądź magisterskie na kierunku Malarstwo w okresie nie dłuższym niż trzy lata, licząc od roku ogłoszenia bieżącej edycji konkursu (2023), czyli 2022, 2021, 2020.

Na konkurs są przyjmowane obrazy stworzone przez uczestnika w różnych technikach malarskich, powstałe w latach 2020-2023. Żaden z boków przesyłki zawierającej prace nie może być dłuższy niż 200 cm. Każdy uczestnik może zgłosić od 1 do 5 obrazów.

Regulamin: https://nowyobraz.uap.edu.pl/regulamin/


Nagrody

Organizator przewiduje przyznanie głównej nagrody (Nagroda Artystyczna UAP) w wysokości 10 000 zł brutto, oraz wyróżnienia w postaci wystawy indywidualnej w jednej z Miejskich Galerii UAP. Nagrodę w postaci wystawy indywidualnej w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim przyzna dyrektor instytucji. Wyróżnienie w postaci bonu na zakupy materiałów malarskich firmy Royal Talens ufunduje firma Royal Talens. Wszyscy finaliści otrzymają nagrody rzeczowe przyznane przez firmę Renesans.

Dodatkowo nagrodę mBanku za wyróżniającą się pracę malarską, w postaci przyznania kwoty pieniężnej w wysokości 13 000 zł brutto, przyzna komisja funduszu ,,m jak malarstwo”, która dokona wyboru spośród prac zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, tj. wystawy konkursowej. Następstwem otrzymania nagrody będzie włączenie wybranego przez komisję funduszu ,,m jak malarstwo’’ obrazu do kolekcji ,,m jak malarstwo’’.