Ogólnopolski Konkurs Złota Nitka 2017

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, organizatorzy Łodź Young Fashion 2017, zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Złota Nitka 2017. Konkurs skierowany jest do młodych projektantów mody (do 30 roku życia) – szczególnie studentów i absolwentów uczelni artystycznych oraz szkół projektowania ubioru – oraz wszystkich, dla których projektowanie jest pasją.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną kolekcję ubioru, która składa się z 10-12 sylwetek w rozmiarze 36/38 (dotyczy sylwetek damskich) oraz rozmiarze 48-50 (dotyczy sylwetek męskich). Hasłem tegorocznej edycji jest AWANGARDA.

Jury złożone z czołowych przedstawicieli świata mody, designu oraz mediów oceni wszystkie zgłoszone do konkursu kolekcje i wybierze 15 do II etapu.

Zgłoszenia do I etapu konkursu można składać wyłącznie poprzez elektroniczną aplikację na stronie www.lodzyoungfashion.com . Na uczestników czekamy do 31 lipca 2017 roku!

Zwieńczeniem konkursu będzie uroczysta Gala Finałowa, która odbędzie się 18 października 2017 r. w Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP.


Nagrody

Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę ZŁOTA NITKA 2017 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 30.000 zł.
Zwycięzca otrzyma również „dziką kartę” upoważniającą do udziału w finale International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

Regulamin konkursu i pozostałe informacje dostępne są na stronie www.lodzyoungfashion.com