Open Call do sekcji Best of Poland / Digital Cultures 2019

Instytut Adama Mickiewicza, działający pod marką culture.pl, ogłasza otwarty nabór dla polskich twórców realizujących projekty cyfrowe i interaktywne. Zaprasza do nadsyłania prac do prezentacji w ramach konferencji Digital Cultures 2019, organizowanej w Warszawie we wrześniu 2019.

Celem konferencji Digital Cultures jest pokazanie najciekawszych zjawisk, jakie zaszły w polskiej kulturze cyfrowej na przestrzeni ostatnich lat. Wyłonieni w wyniku naboru artyści oraz instytucje z całej Polski zaprezentują się przed gośćmi z kraju i zagranicy. Będą to organizatorzy festiwali, dyrektorzy i kuratorzy muzeów, przedstawiciele kluczowych instytucji związanych z technologią, artyści oraz twórcy gier. Zaproszeni eksperci przedstawią najbardziej aktualne trendy w światowej kulturze cyfrowej.

Nabór skierowany jest do: artystów, filmowców, dziennikarzy, projektantów UX, projektantów gier, programistów, kuratorów, przedstawicieli instytucji kultury oraz innych twórców działających w obszarze mediów cyfrowych, w tym również studentów. W obszarze zainteresowań organizatorów konferencji leżą szeroko rozumiane projekty cyfrowe i interaktywne: dzieła i dokumenty interaktywne i internetowe, filmy interaktywne, gry, projekty trans- i crossmediowe, VR, rzeczywistość rozszerzona (AR) i inne. Nabór dotyczy tak projektów ukończonych, jak i work-in-progress.

Zgłoszenia: https://docs.google.com/forms/d/1H82rMse_eOwDfEh45u1kVfFYANQnxVgkklJdmb_rxIk/


Nagrody

Udział w konferencji