„Perły Polskiej Przyrody 2021” – fotografia

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Perły Polskiej Przyrody 2021”. Konkurs ma na celu prezentację różnorodności przyrodniczej Polski poprzez przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców walorów przyrodniczych naszego kraju.

Fotografia przyrodnicza staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale także osobistą narracją łączącą niezwykłości świata przyrody z artystyczną wrażliwością i umiejętnością przekazywania obrazu za pomocą obiektywu aparatu fotograficznego dającego możliwość podziwiania niesamowitych przedstawień natury. Zachęcamy Państwa do włączenia się w tą niecodzienną inicjatywę jaką jest promocja różnorodności polskiej przyrody. Gorąco liczymy na Państwa zaangażowanie, wierząc, że będzie to także okazja do promocji własnej twórczości artystycznej.  

Tegoroczna tematyka Konkursu obejmuje następujące kategorie: Grzyby – grzyby, śluzowce i porosty w ich naturalnym środowisku Rośliny – rośliny w ich naturalnym środowisku Ptaki – dzikie ptaki w ich naturalnym środowisku Ssaki – dzikie ssaki w ich naturalnym środowisku Inne zwierzęta – płazy, gady, ryby, owady, pajęczaki i mięczaki w ich naturalnym środowisku Krajobrazy – zdjęcia krajobrazowe przedstawiające przyrodę.

Organizatorem Konkursu jest Wdecki Park Krajobrazowy.

Konkurs ma charakter otwarty, skierowany jest do wszystkich fotografujących, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, zamieszkałych na terenie Polski, powyżej 16 roku życia.

Link do regulaminu konkursu: https://www.dropbox.com/s/yjbfnbk5dd7yvei/Perły%20Polskiej%20Przyrody%20-%20regulamin%20konkursu%202021.pdf?dl=0


Nagrody

Nagrody rzeczowe