Pokaż jak widzisz muzykę! Festiwal Screen and Sound

 

Pokaż jak widzisz muzykę!

Rusza konkurs II edycji Festiwalu Screen and Sound! – Let’s see the music

 

W maju rozpoczął się pierwszy etap II edycji Festiwalu Screen and Sound! Let`s see the music. – międzynarodowy, otwarty konkurs na wizualizację filmową utworów muzycznych. Na stronie wszyscy twórcy mogą zarejestrować swój udział w konkursie oraz pobierać kompozycje, które stanowią kanwę tegorocznego konkursu.

 

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział ponad 150 filmowców z całego świata.

Dla organizatora Festiwalu – Fundacji Bielecki Art. udział twórców z różnych części globu i międzynarodowy charakter konkursu stanowi istotną część idei projektu. Zaangażowanie osób spoza polskiego kręgu kulturowego ma bowiem znaczący wpływ na różnorodność prac – dzięki nim wśród dzieł mają szansę pojawić się filmy prezentujące różnorodne „widzenie” muzyki. To, w jaki sposób zinterpretują utwory polskich kompozytorów uczestnicy konkursu, będzie stanowiło interesującą platformę wymiany spojrzeń na kulturę i sztukę.

Kolejna edycja festiwalu stawia przed twórcami nowe wyzwania. Wśród utworów, do których należy przygotować swoje filmy dominują dzieła kompozytorów związanych z obrazami filmowymi. Co ważne: część zaproszonych do współpracy autorów muzyki sama – po zapoznaniu się z regułami konkursu – zdecydowała, które z utworów ze swego dorobku zostaną włączone do projektu.

Przed twórcami nie lada wyzwania – zmierzenie się z kompozycjami muzyków, którzy znakomicie odnajdują się w muzyce filmowej!

Organizatorzy zadbali o różnorodne propozycje muzyczne, inne pod względem gatunku, nastroju czy instrumentarium.

Twórcy filmowi mogą wybierać wśród kompozycji:

Janusz Bielecki – Symfonia Zmysłów

Adrian Konarski – Sailing

Abel Korzeniowski – Song For Little Sparrow

Michał Lorenc – Lot

Piotr Moss – Drzewo z krukami. 

Adam Sztaba – Nas Troje

 

Prace można przesyłać do 15 sierpnia 2014 roku, finał konkursu odbędzie się w październiku, a walczyć można o nagrody finansowe, których pula wyniesie 40000 zł. Nowa edycja festiwalu przewiduje zmiany regulaminowe: filmy będą podzielone na trzy kategorie: animacja i film oraz Super Kreator, dodatkowo odbędzie się konkurs dla widzów, którzy ocenią filmy w Internecie.

 

W Jury konkursu zasiądą wybitni specjaliści, cieszący się międzynarodowym uznaniem: Zygmunt Konieczny, ceniony kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, Marcin Koszałka, operator i reżyser filmowy, Jerzy Kucia, profesor krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, oraz Mikołaj Valencia, specjalista efektów wizualnych.

 

Unikalna formuła i międzynarodowy charakter festiwalu sprawiają, że projekt Fundacji Bielecki Art Screen & Sound Fest. – Let’s see the music, pretenduje do tego, by stać się jednym z ważniejszych wydarzeń muzyczno-filmowych w kraju i za granicą.

 

 


Nagrody

Pula nagród wyniesie 40000 zł.