PROJEKT ŁAZIENKI 2023 – architektura

Jubileuszowa, 25. edycja konkursu ,,Projekt Łazienki 2023” na zaprojektowanie toalety publicznej. Tegorocznym zadaniem uczestników jest zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej w zaciszu ogrodu Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Od niemal 25 lat firma Geberit organizuje konkurs dla młodych architektów i studentów „Projekt Łazienki”, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem deficytu toalet publicznych w polskich miastach. W tym roku organizator, firma Geberit, przeprowadza konkurs pod marką Geberit, ze względu na strategiczne zmiany, które w 2023 roku przechodzi marka Koło. Bowiem produkty lubianej marki ceramicznej w kwietniu staną się częścią oferty Geberit. Organizowany od wielu lat konkurs, w tym jego idea i cel, pozostaje w tej samej formule.

Udział w konkursie mogą wziąć studenci architektury oraz młodzi architekci. Zadaniem jest zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej na terenie ogrodu Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, posiadającego siedzibę w zabytkowym Pałacu Zamoyskich przy ulicy Foksal w Warszawie. Projekt mobilnej toalety ma stanowić wzorcowe rozwiązanie dla toalet lokalizowanych w cennych przyrodniczo i krajobrazowo terenach parków, sportu i rekreacji lub/i w sąsiedztwie budynków o wysokich walorach architektonicznych, w tym terenów i obiektów objętych ochroną konserwatorską. W zaprojekowanym obiekcie należy przewidzieć m.in. systemy umożliwiające zbieranie i podczyszczanie wody deszczowej oraz wody szarej. Zaprojektowana toaleta mobilna  poprzez swoje funkcjonalności powinna pozytywnie wpływać na zachowania użytkowników pod względem świadomości wartości chronionych zasobów przyrody, ekologii, dobrych praktyk w zakresie dostępności.

Strona: https://konkurs.geberit.pl/?_gl=1xgef2t_gaMTYwNjA2NjAzMy4xNjc4OTAzODMw_ga_NT74Q4XXEX*MTY3ODkwMzgzMC4xLjAuMTY3ODkwMzgzMy4wLjAuMA..


Nagrody

Zwycięzca konkursu otrzyma 30 000 PLN, a także możliwość zrealizowania autorskiego projektu
Łączna pula nagród: 60 000 PLN