Konkurs na realizację spektaklu tańca

Instytut Adama Mickiewicza wraz z Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Kultury w Lublinie oraz Starym Browarem Nowy Taniec/Art Stations Foundation ogłasza otwarty konkurs na stworzenie i realizację spektaklu tańca zbudowanego wokół sylwetki i twórczości Poli Nireńskiej, w ramach programu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy w 2019 roku.

Realizacja i premiera spektaklu odbędą się w terminie od 1 marca do 30 czerwca 2019 roku. Po premierze – w okresie lipiec-listopad 2019 – spektakl zostanie zaprezentowany w ważniejszych centrach tańca w Europie. Pokazy spektaklu w 2019 roku planowane są w Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Pokazom zagranicznym towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez twórców i wykonawców spektaklu.

Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy to program prezentacji polskiego tańca artystycznego z udziałem polskich tancerzy, choreografów, pedagogów i teoretyków tańca, odbywający się w latach 2018-2021. W ramach programu spektakle, warsztaty, spotkania i debaty będą realizowane w najbardziej aktywnych centrach tańca w Europie Środkowej i Wschodniej, m.in. na Białorusi, Ukrainie, Gruzji, Armenii, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Słowenii, Serbii, Bułgarii.

Termin składania projektów:
do 30 września 2018

Regulamin i informacje:
www.iam.pl


Nagrody

realizacja spektaklu w ramach budżetu do 150 000 zł
wynagrodzenie za spektakle: 1 000 zł dla reżysera/choreografa i każdego z wykonawców