Samsung – projekt grafiki dla trybu Ambient w QLED TV

Samsung i magazyn Dezeen ogłosiły konkurs dla projektantów. Zadaniem jest stworzenie grafiki dla trybu Ambient, dostępnego w telewizorach QLED TV 2018. Łączna pula nagród wynosi 29 500 euro, nagroda główna to 8 000 euro.

Tryb Ambient w telewizorach Samsung QLED TV 2018 eliminuje problem czarnej „plamy” na ścianie, którą widać, gdy urządzenie nie jest używane. Dzięki niemu ekran – imitując wygląd znajdującej się za nim ściany – wtapia się w otoczenie i pozwala wyświetlić dodatkowe elementy, w tym aktualną prognozę pogody, czas czy newsy. Samsung i Dezeen szukają koncepcji, które podkreślą sposób, w jaki tryb Ambient może odzwierciedlać otoczenie i komponować się z estetyką wnętrz.

Konkurs ma na celu opracowanie nowych grafik dla trybu Ambient. Aby wziąć w nim udział, należy wybrać jedno tło (z czterech zaproponowanych przez firmę Samsung) i opracować koncepcje oparte zarówno na otoczeniu telewizora, jak i na porze dnia, w której funkcja ta będzie wykorzystywana na jednym z istniejących trybów Ambient – Décor, Info, Photo, Music lub zaproponować zupełnie nowy.

Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne. Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat oraz być zdolni zaprezentować swoją pracę przed angielskojęzycznym jury.

Termin nadsyłania prac:
do 3 sierpnia 2018

Regulamin i informacje:
www.dezeen.com/Samsung

Informacja prasowa w języku polskim:
https://samsungmedia.pl/pr/395695/konkurs-na-projekt-grafiki-dla-trybu-ambient-w-qled-tv


Nagrody

nagroda główna – 8 000 euro
II i III miejsce – po 3 000 euro
siedem wyróżnień po 1 500 euro
pięć wyróżnień po 1 000 euro