„Strach na wróble na wesoło” – konkurs dla dzieci

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w konkursie „Strach na wróble na wesoło”.

Strach ma wielkie oczy? Niekoniecznie! Sami zdecydujcie, jakie oczy ma strach, jak jest ubrany, czy jest chudy, gruby, czy nosi kapelusz – stwórzcie własnego stracha i wygrajcie trzydniowy pobyt w Krośnie podczas najbardziej klimatycznej imprezy w roku. Karpackie Klimaty ze strachami czas zacząć!

Konkurs kierowany jest do dzieci w wieku 6-10 lat wraz z całymi rodzinami. Zadaniem jest wykonanie trójwymiarowego stracha na wróble o wysokości 30-50 cm i przesłanie go do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie w terminie do 5 lipca 2024. Nagrodą główną jest trzydniowy zorganizowany pobyt w Krośnie – 23-25 sierpnia 2024 – podczas Festiwalu Kultur Pogranicza „Karpackie Klimaty”.

Zachęcamy do przygotowywania strachów według własnego pomysłu. Inspiracji szukajcie w swoim miejscu zamieszkania, wspomnieniach z dzieciństwa Waszych, Waszych rodziców czy dziadków, bajkach i baśniach. W poprzednich edycjach konkursu znalazły się strachy z wielkimi oczami i strachy w kolorowych skarpetach, z wesołymi minkami i z ptakiem w czuprynie, w krótkich spodenkach i balowej sukience. Jakie będą tegoroczne – to zależy tylko od Was. Praca może być wykonana z pomocą rodziny przez jedno lub więcej dzieci. Strach może być wykonany dowolną techniką plastyczną.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na stronie:

www.rckp.krosno.pl


Nagrody

Trzydniowy pobyt w Krośnie