TworzyMy dla Niepodległej – konkurs fotograficzny

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Zakład Karny w Zabrzu i Muzeum Miejskie w Zabrzu organizują Otwarty Konkurs Fotograficzny „TworzyMy dla Niepodległej”.

Wyzwaniem stawianym przed uczestnikami jest zrealizowanie tematu „Oblicza wolności”, odzyskanej dzięki wytrwałości, sile i nadziei. Prace będzie oceniać jury składające się z wybitnych fotografików.
Czekamy na fotografie nietuzinkowe, które w sposób aktualny i nieszablonowy opowiedzą o obliczach wolności. Zdjęcia skłaniające do refleksji, obok których nie można przejść obojętnie – akcentują organizatorzy konkursu.

Konkurs ma charakter otwarty, ogólnokrajowy i nieodpłatny. Mogą w nim wziąć udział pasjonaci fotografii z całego kraju. Osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców lub opiekuna prawnego. Jury wybierze około 20 zdjęć, które zostaną wydrukowane, a następnie wyeksponowane w formie wystawy zbiorowej, prezentowanej w galeriach oraz innych przestrzeniach publicznych. Wyłonieni i nagrodzeni zostaną także laureaci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Patronat artystyczny nad konkursem „TworzyMy dla Niepodległej” objął Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski.

Termin składania prac:
do 15 maja 2018

Szczegóły i regulamin:
www.tworzymydlaniepodleglej.pl


Nagrody

pula nagród – 2 500 z
możliwość darmowego udziału w wybranych warsztatach fotografa Michała Mrozka
nagrody rzeczowe od Urzędu Miasta Zabrze

nagrody dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach dla najlepszych prac, których autorami będą funkcjonariusze Służby Więziennej – pula 2 500 zł