„UFAM BLISKOŚCI” – film, fotografia, dla młodzieży

„Ufam Bliskości”, konkurs skierowany do uczniów klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest przełamanie tabu rozmawiania o umieraniu i zwrócenie uwagi na wagę bliskości międzyludzkiej podczas odchodzenia.

Śmierć to jeden z najbardziej tabuizowanych tematów w naszym społeczeństwie. Unikanie rozmów związanych z umieraniem paradoksalnie buduje w nas jeszcze większe napięcie, które daje o sobie znać w momencie niespodziewanej konfrontacji. Od śmierci odgradzamy nie tylko siebie, ale także dzieci i młodzież. Czy słusznie? Pracownicy Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio przekonują, że szczere rozmowy o odchodzeniu są niezwykle ważne i młode osoby nie powinny być wykluczane.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego materiału video (reportaż, prezentacja, animacja, scenka rodzajowa, vlog), fotoreportażu lub pracy pisemnej (list, wiersz, wypracowanie) w obrębie jednego z dwóch obszarów tematycznych:

  • Czym dla Ciebie jest dobra śmierć?
  • Słowa do moich bliskich, których już przy mnie nie ma.

Wiedzę, która może okazać się przydatna przy wykonywaniu zadania konkursowego, można znaleźć w Raporcie o Dobrym Umieraniu: www.hospitium.org/raport.

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.hospitium.org/konkurs-ufam-bliskosci.


Nagrody

Bezprzewodowe słuchawki, powerbanki oraz wyjątkowe „Dyplomy wrażliwości”