WARSZAWSKI POLONEZ DLA NIEPODLEGŁEJ – KOKURS KOMPOZYTORSKI

Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza do konkursu na skomponowanie poloneza, który uświetni obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prace będzie oceniać jury pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Pendereckiego.

Orkiestra Sinfonia Varsovia, z inicjatywy Radnych Miasta Warszawy, ogłasza otwarty konkurs kompozytorski. Jego przedmiotem jest napisanie uroczystego „Warszawskiego poloneza dla Niepodległej”, który nawiązywałby do najlepszych tradycji tego gatunku, zachowując jednocześnie walory użytkowe, pozwalające na wykonanie go z elementami choreografii.
Celem konkursu jest poszerzenie polskiej literatury muzycznej oraz sprezentowanie mieszkańcom Warszawy muzyki, która będzie atrakcyjna w wersji koncertowej, ale również pozwoli na wspólne wykonywanie tego polskiego tańca narodowego.

Do współzawodnictwa mogą stanąć polscy kompozytorzy w każdym wieku, nawet jeśli nie posiadają formalnego wykształcenia muzycznego. Twórcy mają do dyspozycji pełny aparat orkiestry symfonicznej, a czas trwania utworu nie powinien przekroczyć 10 minut.

Termin składania prac:
do 1 marca 2018

Regulamin i informacje:
www.sinfoniavarsovia.org

Kontakt:
e-mail: marta.grawon@sinfoniavarsovia.org
tel. (+48) 22 582 70 71


Nagrody

I miejsce – 50 000 zł
II miejsce – 30 000 zł
III miejsce – 20 000 zł
wszystkie trzy kompozycje zostaną nagrane na płytę przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia