Wielkopolska DOC – fotografia

Trwa nabór do konkursu fotograficznego dokumentującego Wielkopolskę. Wielkopolska DOC – konkurs wyrastający z połączenia dwóch, wcześniej organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, konkursów – Moja Wielkopolska i Wielkopolska Press Photo.

WIELKOPOLSKA DOC pełnić będzie rolę archiwum lokalnie zachodzących wokół nas zmian – w regionie, miejscowości, dzielnicy, społeczności. Poprzez wystawy, publikacje i serwisy wirtualne będzie także platformą do popularyzacji fotografii dokumentalnej i reportażowej, jak również twórczości wielkopolskich fotografów i fotografek.

Konkurs posiada sześć kategorii tematycznych, do których można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub zestawy powstałe na terenie województwa wielkopolskiego:

  • Wydarzenia,
  • Człowiek,
  • Klimat i środowisko,
  • Kultura i wspólnoty,
  • Sport,
  • Kategoria jednoroczna / specjalna: Wsparcie i obecność.

Ponadto, stworzona została osobna kategoria poświęcona projektom długoterminowym (więcej informacji w Regulaminie Konkursu).

W tegorocznej edycji konkursu przyjmowane są zdjęcia powstałe w okresie od 1 listopada 2021 do 31 października 2023 roku.

Opłata za udział w Konkursie wynosi 30 PLN.

Organizatorem Konkursu Wielkopolska DOC jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie www konkursu.


Nagrody

Grand Prix: 2 000 PLN
Po jednej nagrodzie w poszczególnych kategoriach tematycznych, osobno za zdjęcia pojedyncze (500 PLN) i osobno za zestaw (1 000 PLN)
Mogą zostać przyznane wyróżnienia (w wysokości: 300 PLN za zestaw, 200 PLN za zdjęcie pojedyncze)
Za projekt długoterminowy: 1 500 PLN oraz wyróżnienie 750 PLN