Złota Nitka 2018

Konkurs Złota Nitka jest skierowany zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – polskich artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Harmonia”. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną kolekcję ubioru, która musi się składać z od 10 do 12 sylwetek.

Istotne jest świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Ważnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji.

Uczestnik może wziąć udział tylko w jednym konkursie odbywającym się w ramach wydarzenia Łódź Young Fashion.

Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka” 2018 odbędzie się 18 października 2018 w Centrum Promocji Mody ASP Łódź.

Termin nadsyłania zgłoszeń:
do 24 czerwca 2018

Regulamin i informacje:
http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/3

Organizatorami konkursu są: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń.


Nagrody

nagroda dla zwycięzcy:
statuetka Złota Nitka 2018 oraz 30 000 zł

Zwycięzca będzie miał możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali finałowej Międzynarodowego Konkursu – Łódź Young Fashion Award 2018.