„Zobacz mój Poznań – miasto widziane oczami dziecka”

Urząd Miasta Poznania oraz Fundacja Ars po raz kolejny tworzą Dziecięcą Radę Miasta w związku z obchodami Dnia Dziecka.

Aby wyłonić członków rady, organizowany jest konkurs artystyczny: „Zobacz mój Poznań – miasto widziane oczami dziecka”, na podstawie którego wybranych zostanie 20 laureatów z klas I-VI.

Poprzez prace plastyczne, krótkie formy literackie zdjęcia lub filmiki nadsyłane do Fundacji Ars dzieci mogą opisywać swoje otoczenie, w którym żyją: od podwórka, placu zabaw czy dzielnicy, po największe atrakcje turystyczne Poznania. Chodzi o podzielenie się swoją opinią o Poznaniu – mieście, w którym żyją, uczą się, bawią i odpoczywają dzieci.

Konkurs może być formą docenienia tych dzieci, które na co dzień angażują się w życie klasy i szkoły. Ważne, aby proponowane do konkursu osoby czuły się śmiałe podczas dyskusji, ponieważ jedną z głównych nagród jest nominacja od Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka na Radnego Dziecięcej Rady Miasta Poznania oraz udział w debacie o Poznaniu wraz z Przewodniczącym Rady miasta Poznania – Grzegorzem Ganowiczem.

Nagrodą dla zwycięzców są także bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Istnieje możliwość zaangażowania się klas szkolnych w obchody Dnia Dziecka. Jeżeli klasa ma przygotowany program artystyczny (piosenkę, fragment przedstawienia teatralnego lub akademii), może zgłosić się do programu artystycznego festynu z okazji Dnia Dziecka. Do dyspozycji będzie scena z pełnym nagłośnieniem. Dla nauczycieli, którzy wezmą udział w konkursie oraz obchodach Dnia Dziecka, przygotowane zostaną stosowne zaświadczenia. Wszyscy artyści, którzy wystąpią na scenie, otrzymają prezenty.

Termin zgłaszania prac w konkursie:
do 21 maja 2018

Regulamin i informacje:
http://ars.org.pl/nominacje-do-dzieciecej-rady-miasta-konkurs-dla-szkol/

Kontakt:
Aleksandra Dmitrzak
tel. 501 320 888
a.dmitrzak@ars.org.pl

Alicja Sołtysiak
tel. 577 620 888
a.soltysiak@ars.org.pl


Nagrody

nagrody rzeczowe

nominacja na Radnego Dziecięcej Rady Miasta Poznania i udział w debacie o Poznaniu