ZWIERZODRZEW – konkurs plastyczny dla dzieci

Konkurs ZWIERZODRZEW, którego organizatorem jest Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat. Ma charakter otwarty, ogólnopolski.

Zadanie polega na narysowaniu drzewa, które będzie posiadało cechy wybranych gatunków zwierząt. W wyniku tego działania, powstaną hybrydy łączące właściwości roślin i zwierząt. Organizator zachęca do szukania twórczych i bogatych skojarzeń na temat połączenia dzikości zwierząt z bogactwem świata roślinnego.

Rosnące wokół nas drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Jednocześnie są żywymi istotami, posiadającymi swoistą skórę, żyły, nerwy. Są też wspaniałym dowodem na to, że można być pełnym życia i pozornie nieporuszonym. Stwórz fantastyczne drzewo, któremu dodasz elementy wybranych gatunków zwierząt. Gdy jeden gatunek przejmuje cechy od drugiego, efekt może być naprawdę zaskakujący!

Pracę można wykonać w dowolnych technikach rysunkowo-malarskich — ważne, by była efektem indywidualnych poszukiwań i przemyśleń dziecka. Następnie należy zeskanować lub sfotografować dzieło konkursowe i przesłać w formie elektronicznej na adres organizatora: aplikuj@galeriaopole.pl

Strona konkursowa, regulamin: https://galeriaopole.pl/konkurs-plastyczny-dla-dzieci-2023/


Nagrody

I MIEJSCE: hulajnoga elektryczna
II MIEJSCE: deskorolka z autorską ilustracją
III MIEJSCE: pakiet materiałów plastycznych
TRZY WYRÓŻNIENIA: miękka forma do siedzenia Sit-Sit.
Każdy z laureatów otrzyma dodatkowo półroczną prenumeratę magazynu „Świerszczyk”
Wystawy pokonkursowe