4. Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego 2023 – Czwarty wymiar rysunku

W konkursie mogą brać udział osoby studiujące w Wyższych Szkołach Artystycznych z Polski i zagranicy, niezależnie od obywatelstwa.

Każdy uczestnik może nadesłać do trzech prac powstałych w trakcie studiów, w uczelni bądź poza nią, w latach 2020–2023. W konkursie mogą brać udział również absolwenci – dyplomanci z lat 2021–2023.

Studiowanie sztuk pięknych jest przygodą życia. Może być jak miły w dotyku, pachnący farbą i smaczny jak czekoladka z odrobiną chili przelot. Może być jednak jak przeprawa bosymi stopami na drugi brzeg rzeki, po dnie pokrytym wodorostami, mułem i kamieniami o ostrych krawędziach. Ciężki orzech do zgryzienia z tymi studiami, zwłaszcza w czasie ścierania się płyt tektonicznych antropocenu z wizją bezpłodnej, wysuszonej i jałowej matki ziemi.

Czwarty wymiar rysunku w czwartej odsłonie MTRS, to zaproszenie do pokazania jak Wy postrzegacie rysunek i czym on dla Was jest. Jak rysujecie, co rysujecie, czym rysujecie, gdzie to robicie i dlaczego to robicie. Pokażcie nam swoje rysunki, a my pokażemy je na wystawie innym ludziom.

Kwalifikacji prac na wystawę będą podlegać dzieła artystyczne zrealizowane w szeroko rozumianym medium rysunku jako metody twórczej, wykonane w technice dowolnej, na podłożu, którego dłuższy bok nie przekracza 140 cm.

Konkurs ma charakter dwuetapowy. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie prac przyjętych do II etapu jest udział w kosztach organizacyjnych w wysokości 70 zł dla uczestników z uczelni polskich i 30 euro dla uczestników z uczelni zagranicznych.

Organizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Strona: https://asp.katowice.pl/wydarzenia/4-miedzynarodowe-triennale-rysunku-studenckiego-2023-czwarty-wymiar-rysunku.html


Nagrody

GRAND PRIX: 10 000 PLN
I Nagroda: 5 000 PLN
II Nagroda: 3 000 PLN
III Nagroda: 2 000 PLN
oraz wyróżnienia honorowe.