Buntowniczki – konkurs plastyczny i literacki

W 2018 r. obchodzimy 100 rocznicę dwóch wielkich wydarzeń historycznych – odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Konkurs Buntowniczki powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.

Organizatorem akcji jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Współorganizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego w Warszawie.

W obu konkursach mogą wziąć udział: uczestnicy indywidualni; dzieci, młodzież, dorośli działający w szkołach świetlicach, klubach, placówkach kultury, placówkach wychowawczych i innych. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę. Każda placówka może nadesłać na konkurs maksymalnie pięć prac indywidualnych.

Konkurs literacki
Prace maja nawiązywać do tekstów z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo, wydawnictwo Debit. Zadaniem uczestników jest „nominowanie” Buntowniczki – Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki).

Warunki techniczne:
wydruk pracy – maksymalnie jedna strona formatu A4
czcionka Times New Roman, 12, odstępy pojedyncze

Prace konkursowe zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:
kategoria I: 10 – 13 lat
kategoria II: 14 – 16 lat
kategoria III: powyżej 17 lat

Konkurs plastyczny
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Elena Favilli, Francesca Cavallo, wydawnictwo Debit.

Warunki techniczne:
praca na płaszczyźnie wykonana w dowolnej technice płaskiej (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej)
format prac – od A4 do A3
prace wykonane z plasteliny oraz zawierające gotowe elementy (cekiny, guziki, serwetki z nadrukiem, muszelki itp.) nie będą oceniane

Prace konkursowe zostaną ocenione w czterech kategoriach wiekowych:
kategoria I: 7 – 9 lat
kategoria II: 10 – 13 lat
kategoria III: 14 – 16 lat
kategoria IV: powyżej 17 lat

Prawa autorskie
Przekazane prace stają się własnością Biblioteki i mogą być wykorzystywane do realizacji zadań statutowych. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację prac w dowolnej formie.

Kontakt:
mail: buntowniczki2018@gmail.com

Termin nadsyłania prac:
29 października 2018

Informacje:
https://www.facebook.com/buntowniczki2018/
link do regulaminu


Nagrody

brak informacji