„Człowiek obok mnie” – konkurs fotograficzny

XI edycja Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”. Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty.   

Świat przez ostatnie miesiące uległ mniej lub bardziej widocznym przeobrażeniom. Modyfikacjom uległy sposoby komunikacji, poruszania się, wykonywania codziennych zadań i pracy. Każdy aspekt naszego życia został nimi dotknięty. Fotografia mogła zostać uwięziona w domach. Jednak obostrzenia nie powstrzymały niezliczonej rzeszy fotografów w dokumentowaniu otaczającego świata w tym szczególnym momencie. Mnóstwo osób fotografujących odnalazło też inspirację w codziennym życiu i jego rutynie. Część ludzi, którzy fotografią chcieli się od zawsze zająć, w zatrzymaniu odnalazło czas, aby się tego rzemiosła w domowym zaciszu nauczyć. W tym czasie brakowało nam wielu rzeczy, ale chyba najbardziej brakowało nam drugiego człowieka. I właśnie o człowieka i wszystko z nim związane chcemy w tej edycji konkursu zapytać. Świadomi trudności i szerokości tematu, czekamy na wypowiedzi fotograficzne od wszystkich tych, którzy zechcą się nimi z nami i innymi podzielić.  

Prace będą oceniane w formule zdjęcia pojedynczego oraz reportażu/cyklu fotograficznego, co jest zmianą w stosunku do poprzednich edycji.

Regulamin: https://bok.bialystok.pl/pliki/REGULAMIN-CZŁOWIEK-OBOK-MNIE-2020.pdf


Nagrody

Pula nagród: 5 000 PLN