Generacja Z ma głos | Grafika

Ruszyła 10-ta edycja Międzynarodowego Konkursu Graficznego, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Genezą konkursu jest rozwijanie kreatywności młodych grafików, a tegorocznym tematem, który daje artystom pole do popisu jest „Za dużo, za mało”.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza wraz z Małopolskim Klastrem Poligraficznym.

Proponowany temat jest nieoczywisty, umożliwia jednak zobrazowanie bardzo osobistego punktu widzenia. W tym roku wybór padł na szerokie pojęcie „Za dużo – za mało”. Bezpośrednio nawiązuje ono do życiowego balansu. W świecie pełnym elektronicznych gadżetów, bezwartościowych informacji i zbędnych przedmiotów, niejednokrotnie trudno jest odnaleźć siebie. Wygenerowanie chociażby chwili na głęboki relaks, na przebywanie z najbliższymi w atmosferze pełnej spokoju, niejednokrotnie graniczy z cudem. Stąd prowokujące do refleksji zagadnienie, będące motywem tegorocznej edycji konkursu. Zastanówmy się, czego jest za dużo w naszym życiu, a czego za mało. W jaki sposób możemy znaleźć radość z niespiesznego przeżywania. Co w gruncie rzeczy jest istotne, aby życie było pełne.

Regulamin: https://zspm.ovh/konkurs-graficzny/


Nagrody

Roczny pakiet ADOBE CC