Kino 2020 – Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny


KINO 2020 – Pierwszy Festiwal Filmów w Czasie Kwarantanny organizowany przez TVN Fabuła.

W weekend, 16-17 maja, na antenie TVN Fabuła odbędzie się Festiwal KINO 2020. W ramach konkursu zostaną pokazane najciekawsze projekty ocenione przez jury złożone z najwybitniejszych polskich twórców filmowych – Agnieszkę Holland, Joannę Kos-Krauze, Agnieszkę Smoczyńską, Piotra Domalewskiego, Jagodę Szelc oraz Tomasza Wasilewskiego.

KINO 2020, inicjatywa wychodząca naprzeciw aktualnej sytuacji, która ma na celu zachęcenie twórców do pokazania jak wyobrażają sobie współczesne kino czasu izolacji. Jury oceni prace konkursowe w 5 kategoriach:

  • komedia,
  • dramat,
  • dokument,
  • horror
  • science-fiction.

Metraż utworu: od 30 sekund do 45 minut. W ramach naboru można przesyłać filmy zrealizowane wyłącznie w okresie od 15 marca do 5 maja 2020.

Organizator przyjmuje zgłoszenia w dwóch kategoriach PRO – dla filmowców oraz studentów szkół filmowych lub START – dla entuzjastów kina, youtuberów, influencerów, twórców kina off’owego.


KINO 2020 to dla nas niezwykle ważny projekt. Jesteśmy kanałem filmowym i zależy nam na wspieraniu i promowaniu polskich twórców – tym bardziej cieszy nas, że zaproszenie do grona jury przejęły tak wybitne osobowości polskiego świata filmu. Chcemy pokazać, że nawet ograniczona przestrzeń, nie ogranicza wyobraźni! 

Informacje na stronie: https://tvndiscoverytalents.pl/


Nagrody

Dla Laureatów wybranych przez jury są przewidziane nagrody o wartości nie mniejszej niż 5 000 PLN