Projekt Kartki Pocztowej | konkurs graficzny

 Społeczny Komitet 14 czerwca zaprosza do wzięcia udziału w otwartym KONKURSIE na PROJEKT KARTKI POCZTOWEJ upamiętniającej 80. rocznicę Pierwszego Transportu Polaków do KL Auschwitz. 

14 czerwca 2020 roku będziemy obchodzić 80. rocznicę Pierwszego Transportu Polaków z więzienia w Tarnowie (głównie młodych ludzi, harcerzy, studentów, członków podziemnych organizacji niepodległościowych, żołnierzy wojny obronnej 1939 r.) do utworzonego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Projekt 14 czerwca powstał, aby przywrócić pamięć o historii początków obozu KL Auschwitz, który był wynikiem przemyślanej polityki okupanta niemieckiego skierowanej przeciwko Narodowi Polskiemu, aby oddać hołd Polakom zamęczonym w niemieckim obozie zagłady KL Auschwitz, przypomnieć o polskiej martyrologii, o której na świecie mało kto już pamięta, a także w samym sercu naszej Polski ta pamięć zanika. 

Aby wziąć udział w Konkursie należy przygotować projekt graficzny na kartkę pocztową upamiętniającą 80. rocznicę Pierwszego Transportu Polaków do KL Auschwitz w dniu 14 czerwca 1940 roku, która może być wydana i wprowadzona do obiegu publicznego. 

Strona konkursowa: http://14czerwca.pl/index.php/konkurs-projekt-kartki-pocztowej-80-rocznica-pierwszego-transportu-polakow-do-kl-auschwitz-14-czerwca-1940-roku/?fbclid=IwAR0a1Dbd-JUH2JHBZl8sndUG15DPfV_P1u-wW03XH9dmG2XLsioC4pJyu0k


Nagrody

1 000 PLN + nagroda rzeczowa