Komiksowa Odyseja Kosmiczna – konkurs dla dzieci i młodzieży

Konkurs organizowany przez Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź – Miasto Kultury oraz U.S. Embassy Warsaw z okazji misji NASA Mars 2020. Zadaniem uczestników jest wykonanie komiksu, nawiązującego do hasła „Komiksowa Odyseja kosmiczna”. Temat komiksu ma dotyczyć eksploracji kosmosu.

Czy na Marsie są ślady życia i czy planeta nadaje się do zamieszkania przez ludzi oraz przygotowanie do kolejnych – już załogowych – wypraw na Marsa? 30 lipca amerykańska agencja kosmiczna wyśle na Czerwoną Planetę łazik planetarny Perseverance, który pomoże w ustaleniu, czy z atmosfery marsjańskiej da się wyprodukować tlen, niezbędny do tego, aby na Czerwonej Planecie mogli zamieszkać i pracować ludzie. Łazik będzie wyposażony w system, który umożliwi pobranie próbek skał i gleby oraz zachowanie ich dla przyszłych ekspedycji naukowców, którzy będą mogli je zbadać.Dwie kategorie wiekowe:

  • 0-14 lat
  • 15-18 lat

Każdy uczestnik ma prawo do złożenia tylko jednej pracy.

Komiks nie może przekraczać 4 jednostronnych, pionowych kartek w formacie A4.

REGULAMIN KONKURSU:
https://bit.ly/komiksowaodyseja_regulamin
Nagrody

Nagrody rzeczowe (w tym iPady Pro 9.7” i przybory rysunkowe)
Możliwość wzięcia udziału w konsultacjach z amerykańskim twórcą komiksowym Shawnem Martinbrough, który rysował dla „Batman: Detective Comics”, „Luke Cage Noir”, „Capitan America”, „The Black Panther” czy „Hellboy”