Lubelski Festiwal Filmowy 2020

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego, znany do 2016 roku jako „Złote Mrówkojady”. Pokazy konkursowe w ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego 2020 odbędą się w dniach 20-28 listopada 2020.

Organizatorzy przyjmują fabularne, dokumentalne i animowane filmy krótkometrażowe o czasie trwania do 30 min. oraz fabularne filmy pełnometrażowe o czasie trwania min. 60 min., wyprodukowane po 1 stycznia 2018.

Festiwal skierowany jest do twórców z całego świata. Celem Festiwalu jest promocja oryginalnego, odważnego, zrealizowanego z myślą o widzu, jak również nowatorskiego w podejściu do formy i treści repertuaru. Festiwal prowadzi również szeroko zakrojoną działalność edukacyjną mającą na celu rozwój lokalnej społeczności.

Filmy można zgłaszać bezpłatnie do 22.03.2020. Po tym terminie nabór wciąż będzie otwarty (do 17.05.2020), ale za każde zgłoszenie pobierana będzie opłata.

Do selekcji można zgłosić max. 2 filmy tego samego reżysera.

Organizatorem Festiwalu jest Kinoteatr Projekt działający w Centrum Kultury w Lublinie.

Regulamin: http://lff.lublin.pl/pl/?page_id=795Nagrody

Autorzy nagrodzeni Grand Prix Konkursów Krótkometrażowych oraz Grand Prix Pełnego Metrażu otrzymają nagrody finansowe, których wysokość podana zostanie do wiadomości w momencie ogłoszenia programu festiwalu.