SPISAK NA MURALU – Konkurs graficzny w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. M. Spisaka

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka ogłosili konkurs „Spisak na muralu”, w którym mogą wziąć udział pełnoletni artyści z całego kraju, posiadający doświadczenie w tworzeniu wielkoformatowych malowideł ściennych.

Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i wykonanie muralu z wizerunkiem kompozytora na ścianie budynku w Dąbrowie Górniczej. Stworzenie muralu ma na celu wzmocnienie tożsamości kulturowej mieszkańców Dąbrowy Górniczej i Zagłębia Dąbrowskiego. Dla wielu z nich będzie to urzeczywistnienie marzeń, tak jak dla byłego Dyrektora Artystycznego MKM im. Michała Spisaka – profesora Zygmunta Tlatlika, który w jednym ze swoich ostatnich wywiadów powiedział: Marzę o tym, by w Dąbrowie Górniczej, z jakiejś kolumny mógł spoglądać Michał Spisak. Michał Spisak – choć nie z kolumny – od września będzie dumnie spoglądał na miasto i jego mieszkańców.

Konkurs jest organizowany przez miasto Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje również opiekę merytoryczną nad wydarzeniem począwszy od jego pierwszej edycji.

Strona konkursowa:  https://spisakkonkurs.pl/spisak-na-muralu-konkurs/


Nagrody

13 000 PLN (za projekt i wykonanie)