„DO YOU KYOTO?” – konkurs ekologiczny

Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz burmistrz miasta Kioto, Daisaku Kadokawa, który objął Honorowym Patronatem Konkurs „DO YOU KYOTO?” – Czy robisz coś dobrego dla środowiska?” zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest ochrona środowiska naturalnego i zwiększenie ekoświadomości Polaków. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest to wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przedmiotem konkursu jest:

  • wykonanie zadania konkursowego, tj. wykonanie maskotki kampanii „DO YOU KYOTO?” tzw. Eco-chan w dowolnej technice w ramach upcyclingu i przesłanie na adres mailowy pke@ekocykl.org 3 zdjęć pracy (w wysokiej rozdzielczości – min. 4200×2800 Mpx oraz w formacie .jpg) – Eco- Chan to postać reprezentująca ideę upcyclingu, której głowę stanowi worek z odpadami oraz pagoda (rodzaj wieży na terenie świątyni);
    lub
  • ułożenie ekologicznych słów do piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”, zapisanie je w formacie pdf i przesłanie na adres e-mail pke@ekocykl.pl – tekst piosenki musi nawiązywać do tematyki proekologicznej i promować prawidłowe sposoby postępowania z odpadami.

Regulamin i szczegółowe informacje: https://ekocykl.org/doyoukyoto/

 


Nagrody

Nagrody w obu kategoriach:

  • I miejsce 1000 zł oraz zestaw gadżetów z zakresu edukacji ekologicznej
  • II miejsce 500 zł oraz zestaw gadżetów z zakresu edukacji ekologicznej
  • III miejsce 300 zł oraz zestaw gadżetów z zakresu edukacji ekologicznej